İbo Show 13.Bölüm Özeti

İBO SHOW 13.BÖLÜM ÖZETİ (13.02.2021) STAR TV

Yapım: Global Medya & Poll Production by Polat Yağcı
Konuklar: Burak KUT, Eda Metin ÖZÜLKÜ, Ege, Ferda Anıl YARKIN, Ümit SAYIN
Sponsor: Conax Su Arıtma Sistemleri

Geçen haftanın özeti ve “Birazdan…”ların ardından yeni bölüm için reklama gidildi.

Yeni 13 Bölüm

Bildiğiniz üzere İmparator İbrahim Tatlıses İbo Show’a başlarken Star Tv ile 13 bölümlük anlaşma imzalamıştı. 12 bölüm ve 1 de yılbaşı özel bölümü ile birlikte 13 bölüm geride kaldı. Yeni 13 bölümlük seri hepimiz için hayırlı olsun.

Reklamın ardından program başladı. Fragmanda da daha önce gördüğümüz şekilde İmparator kırmızı ceketi ve yeni saç stili ile çıktı hayranlarının karşısına. Bu saç tipinin kendisine çok yakıştığını ve bizleri eski günlere götürdüğünü belirtelim. İmparator bu hafta 90’ların sevilen sanatçılarını konuk aldığını belirtti ve “Sevgililer Günü” olması sebebiyle kırmızı ceket giydiğini de ayrıca açıkladı ve Ümit Sayın’ı çağırdı sahneye. Ümit Sayın “Ben Tabiki” adlı şarkısıyla çıktı sahneye. İmparator kendisini misafir ettiği için ayağa kalktı ve corona selamı olarak popülerleşen yumruk şekliyle Ümit Sayın’a hoş geldin demek istedi. Yalnız Ümit Sayın’ın bunu fark etmemesi üzerine İmparator “Ümit” diye seslenip uyarmak zorunda kaldı. Bu da seyircilerin yüzünde ufak bir tebessüm oluşturdu.

Eda Metin Özülkü

Ümit Sayın’dan sonra İmparator İbrahim Tatlıses örnek bir çift olarak Eda Metin Özülkü’yü davet etti. Eda Metin Özülkü “Aramadın Aylardır” adlı şarkıları ile çıktılar sahneye. Şarkının ardından İmparator Eda Özülkü’nün elbisesini çok beğendiğini ve kendisine çok yakıştığını ifade etti ve ardından Ege’yi davet etti sahneye. Ege “Delice Bir Sevda” adlı şarkısıyla çıktı sahneye.

Ferda Anıl Yarkın

Ege şarkısının ardından “Kedice Bir Sevda” adlı kitabının tanıtımını yaptıktan sonra İmparator İbrahim Tatlıses’in 80’li yıllarda kemancısı ve orkestra şefi olan Ferda Anıl Yarkın’ı çağırdı. Ferda Anıl Yarkın da sözünü Aşkın Tuna ile yazdığı ve bestesini yaptığı “Üzülme” adlı şarkısıyla çıktı ve bir sürpriz yapıp kemanla bir açış yapıp müzikseverlerin beğenisini topladı. Bu sırada Metin Öüzlkü de gitarıyla eşlik etti kendisine. Şarkının ardından İmparator Ferda Anıl Yarkın’a “Sen de üzülme Evlat” dedi ve eski anılarından, “Allah Allah” şarkısının hikayesinden ve geçmiş konserlerinden bahsettiler. Ardından Burak Kut’u davet etti sahneye. Burak Kut “Benimle Oynama” adlı şarkıyla çıktı sahneye. Şarkının ardından reklama gidildi. Reklamın ardından keyifli bir muhabbet başladı. Muhabbetin ardından İmparator İbrahim Tatlıses sözü müziği Arif Sağ’a ait “Sarhoş” adlı eseri okudu. Bildiğiniz üzere uzun zamandır Arabesk okumuyordu. Ama sesinin de açılmasıyla artık Arabesk de okumaya başladı. Bu şarkıdaki performansı İmparator hayranlarını son derece sevindirdi. Ardından Ümit Sayın kliplerinden oluşan VTR geldi ekranlara ve Ümit Sayın “Dön Bebeğim” adlı şarkısını seslendirdi. Ardından konuklar arasında keyifli bir muhabbet başladı ve tabi bu sohbet esnasında pandeminin oluşturduğu huzursuzluktan da bahsedildi ve bir an önce bitmesi temennisinde bulunuldu. Ardından Eda Metin Özülkü kliplerinden oluşan VTR geldi ekranlara. VTR’nin ardından Burak Kut konservatuar yıllarında Eda Metin Özülkü’nün kendisine çok yardımcı olduklarını belirterek kendilerine teşekkür edip bir vefa örneği sergiledi ve Metin Özülkü “Eğlen Güzelim” adlı şarkının hikayesini anlatarak Eda Özülkü ile birlikte “Eğlen Bakalım” adlı şarkılarını seslendirdiler. Metin Öüzlkü bu şarkıyı Ajda Pekkan’ın seslendirdiğini hatırlatarak teşekkür etti ve İmparator Ajda Pekkan’ı İbo Show’a davet etti. Konuklar ile yapılan keyifli muhabbet esnasında Ferda Anıl Yarkın yine eski anıları anlattı. İsrail Konseri’nde Mescid-i Aksa’ya ilk kez İbrahim Tatlıses ile gittiklerini de ifade etti. Bu konser dönüşünde İmparator’un eski menajeri Hasan Bora’nın paraları alıp Türkiye’ye döndüğünü ve İmparator’un Mehmet Şehirli ile kartpostallarını satıp ancak o şekilde Türkiye’ye döndüklerini anlattı. Tüm bunlara rağmen İmparator Hasan Bora’ya hakkını helal ettiğini söyledi ve reklama gidildi. Reklam dönüşü Ege’nin daha önce katıldığı İbo Show VTR’si geldi ekranlara. Ardından Ege “Yaz Aşkım” adlı şarkısını seslendirdi. Ardından İmparator “Kara Üzüm Habbesi”ni seslendirdi. Konuklar da eşlik etti. Ardından “Dom Dom Kurşunu”nu okudu. Şarkının ardından Burak Kut konservatuar yıllarında Pavorotti ve İbrahim Tatlıses’i dinleyerek ses açtığını söyledi ve ardından Ferda Anıl Yarkın’ın daha önce katıldığı İbo Show’lardan oluşan VTR geldi ekranlara. Ardından Ferda Anıl Yarkın sözlerini Mustafa Sandal ile yazdığı ve bestesi Mustafa Sandal’a ait “Sonuna Kadar” adlı şarkıyı seslendirdi.

Dönmem Asla

Bildiğiniz üzere İmparator İbrahim Tatlıses’in seslendirdiği “Dönmem Asla” şarkısının sözleri İbrahim Tatlıses’e müziği ise Ferda Anıl Yarkın’a ait. Ferda Anıl Yarkın’ın “Sonuna Kadar” adlı şarkıyı okumasının ardından İmparator bu şarkıdan bahsetti ve ardından Ümit Sayın sözleri kendisine müziği Ozan Çobanoğlu’na ait “Hicran” adlı şarkıyı okudu. Ardından Metin Özülkü “Unutulmuş Muydum?” adlı şarkının hikayesini anlatıp Eda Özülkü ile bu şarkıyı seslendirdi. Ardından Burak Kut’un daha önce katıldığı İbo Show görüntülerinden oluşan VTR geldi ekranlara ve Burak Kut tam şarkıya girecekken reklama gidildi. Reklam dönüşü Burak Kut “Bebeğim” adlı eseri seslendirdi ve konu Burak Kut’un çok iyi bir tenor olduğuna geldi. Ardından İmparator İbrahim Tatlıses “Urfalıyam Dağlıyam” adlı türküyü ve “Gülüm Benim” adlı şarkıyı peş peşe okudu ve “Birazdan…”ın ardından Ege Tanju Okan’la sevdiğimiz “Kadınım”ı seslendirdi. Ardından Tanju Okan VTR ile anıldı. Ardından sözleri İbrahim Tatlıses’, müziği Ferda Anıl Yarkın’a ait “Dönmem Asla”yı okudular. Beklediğimiz de buydu zaten. Ardından bir Eda Metin Özülkü klasiği olan “Seninle Olmak Var Ya”yı seslendirdi muhteşem ikili. Ardından reklama gidildi ve reklam dönüşü kısa bir muhabbetin ardından Ümit Sayın sözü müziği kendisine ait “Mavi Geceler”i seslendirdi. Ardından Burak Kut “Yaşandı Bitti” adlı şarkısını seslendirdi. Ardından İmparator “Hayde” ile program finalini yaptı.

Genel Değerlendirme

İbo Show’un ilk bölümlerinde uyumsuz konuklardan kaynaklanan sorunu her bölümde birbiriyle anlaşabilecek konukları getirerek çözmüşler diyebiliriz; ancak bu program diğer programların akıcılığı göz önüne alınırsa biraz daha durağandı.

İmparator’un ses formuna gelecek olursak “Sarhoş” ile herkesi tatmin edici bir performans sergilediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Geçen hafta da yazmıştık bu hafta da maalesef programdan hemen sonra YouTube’a atılan İbo Show’da tarih yine 2020 diye yazılıyor. Polat Yağcı’nın resmi hesabındaki mesajlara bakmamasını / bakamamasını anlayışla karşılıyoruz; ancak bu tür hataların da bir şekilde görülmesi lazım. Koskoca İmparator’un bilişim ekibinin böyle basit hatalar yapmaması gerekir diye düşünüyoruz.

Parçalar

01 – Sarhoş
Söz – Müzik: Arif SAĞ
02 – Kara Üzüm Habbesi
Söz – Müzik: Mehmet ŞERBETÇİ
Makam: Uşşak
Notalayan: Salih TURHAN
03 – Dom Dom Kurşunu
Söz – Müzik: Aşık Mahzuni Şerif
04 – Urfalıyam Dağlıyam – Gülüm Benim
Urfalıyam Dağlıyam
Söz: Anonim
Müzik: Ahmet Cemil CANKAT
Gülüm Benim
Söz: Şakir ASKAN
Müzik: Burhan BAYAR
05 – Dönmem Asla
Söz: İbrahim TATLISES
Müzik: Ferda Anıl YARKIN
06 – Hayde
Söz – Müzik: Anonim

Bu metnin tamamını ya da bir kısmını kullanırken lütfen sitemiz www.imparatortatlises.com adresini kaynak olarak gösteriniz.

İbrahim Tatlıses Fan Club
www.imparatortatlises.com

2 thoughts on “İbo Show 13.Bölüm Özeti

  1. Öncelikle yine bir efsane özeti kaleme aldığınız için size şükranlarımı iletiyorum sayın Mehmet Çağlar Konca.

    Yıllar sonra ilk kez “Arabesk” bir parça okuması sevinç gözyaşları döktürdü. Allah’a şükürler olsun. Eskiden her hafta “Sarhoş” okuyor diye sitem ederdim. Hiç aklıma gelmezdi sarhoşu okuyor diye bukadar duygu yüklü reaksiyon göstereceğim.

    Ufak bir eleştiride yayındaki “Sound’un” kısık ve boğuk gelmesi. Gerek Star TV’nin çanak anten yayınında gerekse Poll Produktion YouTube kanalındaki bu sorun her şekilde fark ediliyor. Yetkili bilir kişi sadece kayıtları kulaklıkla takip etmesi, bana hak vermesine yeterli olacaktır.

    Saygılarımla Uğur Karakoyun

    1. Güzel yorumun için ben teşekkür ederim. Evet sound olayı maalesef ilk bölümden beri hepimizin dert yandığı bir konu. En kısa sürede bu problemin çözülmesini ben de ümit ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir