İbo Show 16.Bölüm Özeti

İBO SHOW (06.03.2021) STAR TV

Sponsor: Mobiliyum İnegöl Mobilya AVM
Yapım: Global Medya & Poll Production by Polat Yağcı
Konuklar: Gülay, İsmail ALTUNSARAY, Niran ÜNSAL, Serpil SARI, Yavuz BİNGÖL

Geçen haftanın özeti ve “Birazdan…”ların ardından yeni bölüm başladı ve İmparator çok bekletmeden ilk konuğu Niran Ünsal’ı davet etti. Niran Ünsal müziği kendisine ait “Nasip Değilmiş” adlı şarkısıyla çıktı. Bu parçada gerek orkestranın gerekse Niran Ünsal’ın yorumu izleyenlere tam bir müzik ziyafeti yaşattı diyebiliriz. Hemen ardından müziği kendisine ait “Helal Et” ile devam etti başarılı yorumcu. Ardından Yavuz Bingöl’ü davet etti İmparator, Yavuz Bingöl “Yemin” adlı parçayla çıktı programa. Ardından “Turnalar” adlı sevilen eserle devam etti Yavuz Bingöl. İki eser arasında İmparator’un şarkı sözlerine takılması dikkatlerden kaçmadı. Yavuz Bingöl İbo Show’da olduğundan ötürü çok mutlu olduğunu belirtti ve İmparator Gülay’ı davet etti. Gülay sözü ve müziği kendisine ait “Cesaretin Var mı Aşka?” adlı şarkıyla çıktı ve hemen ardından “Mucize” adlı şarkıyı seslendirdi Gülay. Ardından reklama gidildi. Reklam dönüşü İmparator daha önce kendisine 2007’de Kanada Toronto’da eşlik eden İsmail Altunsaray’ı davet etti. Bu esnada Yavuz Bingöl de hem İzmir Fuarı’nda hem de  Merhum Mahmut Coşkunses’in kızının düğününde kendisine bağlama çaldığını hatırlattı ve Mahmut Coşkunses kısa bir VTR ile anıldı. İsmail Altunsaray sahneye “Sendur” adlı beste ile çıktı. Bağlamasını alıp sözü Neşet Ertaş, müziği Muharrem Ertaş’a ait “Bahçe Duvarından Aştım” ve “Adanalı Kız” adlı türküleri peş peşe seslendirdi. Ardından İmparator eski vokali Serpil Sarı’yı davet etti. Serpil Sarı “Turnam Avaz İle Döner” ile çıktı. Ardından İmparator kime el verdiyse bir yerlere geldiğini söyledi. Serpil Sarı’dan sonra usta vokal Belgin Tunçbilek’in de çok yakında sahnede olacağının sinyalini verdi. Ardından Yavuz Bingöl “Biz Türküz Biz Kürdüz”ü İmparator bestelerken İmparator’u aradığından bahsetti. Ardından İmparator sözü müziği Merhum Abdullah Balak Hoca’ya ait “Seherde Uyanasan” adlı türküyü seslendirdi ve Niran Ünsal’ın konuk olduğu eski İbo Show bölümlerinden oluşan VTR geldi ekranlara. İmparator VTR’nin ardından duygulandı, ikinci bir Elif Ada vakası yaşanacak diye korktuk açıkçası; ama Niran Ünsal toparladı hemen durumu ve davulu eline alıp bir Niran Ünsal klasiği haline gelen “Beyaz Sevda” adlı eseri davul çalarak söyledi. Hemen ardına “Osman Ağa” adlı hareketli eseri bağladı. Yer yer İmparator da bu şarkıya eşlik etti. “Olanlar Oldu Bana” ile devam etti Niran Ünsal. Bu parçaya geçerken Sendur Güzelel taksimi izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Hatta İmparator bu durumu onaylarcasına “Sendur insanlar şu an evlerinde oynuyordur.” dedi ve Yavuz Bingöl’ün daha önce katıldığı İbo Show bölümlerinden oluşan VTR geldi ekranlara. VTR’nin ardından reklama gidildi. Reklam dönüşü Yavuz Bingöl “Sarı Gelin” adlı türküyü seslendirdi. İmparator da yer yer bu türküye eşlik etti. Hemen ardından “Kara Tren” adlı sevilen türküyü seslendirdi. Bu türküye usta vokal Belgin Tunçbilek’le yapılan düet de programa damgasını vurdu.

İsmail Atunsaray’ın performansından önce İmparator Motor Ali Yılmaz’ın kendisine ilk geldiğinde onu beğenmediğini belirtip sonrasında da 10 yıl çalıştıklarını hatırlattı ve İsmail Altunsaray “Bugün Ayın Işığı” ve “Yarim Yarim” adlı türküleri çalıp söyledi. Konuklar da kendisine eşlik etti. Ardından Gülay VTR’si geldi ekranlara. VTR’nin ardından Gülay “Babuba” adlı türküyü seslendirdi. Gülay’ın performansının ardından İmparator orkestrayı tebrik etti ve insanların kendisine “Cumartesi günlerimiz elimizden alınmıştı, geri verdin.” dediklerini belirtti ve bunun üzerine Yavuz Bingöl de İbo Show’un başlamasıyla müzik sektöründe bir canlanma olduğunu ifade etti. Ardından Gülay’ın her dinlediğinden gözyaşlarına boğulduğu bir İmparator klasiği olan “İsyan Etmek Boşuna”yı okumasının ardından İmparator bir Van türküsü olan “Urfa’ya Paşa Geldi”yi okudu. Konuklar da eşlik etti bu türküde kendisine. Hemen ardından “Kızlar” adlı eseri seslendirdi. Eserlerin ardından Serpil Sarı VTR’si geldi ekranlara ve VTR’nın ardından Serpil Sarı “Etek Sarı” ve “Mektebin Bacaları” adlı türküleri seslendirdi. İmparator ve konuklar da yer yer eşlik etti ve reklama gidildi. Reklam dönüşü Yavuz Bingöl’ün bağlama da çaldığını hatırlatması üzerine Yavuz Bingöl İmparator’un bağlamacısı Motor Ali Yılmaz ile aynı mahalleli olduklarını ve Motor Ali’nin çok da iyi bateri çaldığını ifade etti ve bağlamasıyla “Gurbet Elde Bir Hal Geldi Başıma” ve “Suzan Suzi” adlı türküleri çalıp söyledi. Konuklar da kendisine eşlik etti.  Ardından İmparator fotoğraflarından oluşan tablo kendisine hediye edildi ve “Birazdan…” geldi ekranlara ve Niran Ünsal İmparator klasikleri olan “Yıkılmışım Ben” ve “Aşıksın”ı peş peşe seslendirdi. “Aşıksın” şarkısında İmparator da Niran Ünsal ile birlikte okudu. Bu düetin ardından İmparator “Ahlat’ın Başındayım”, “Şemmame” ve “Delalım” adlı eserleri peş peşe okuyarak güzel bir potpori yaptı. Daha sonra İsmail Altunsaray’ın “Aslanım Eller”, “Kaşların Karasına”, “Nar Tanesi”, ve “Bağa Gel Bostana Gel” adlı türküleri seslendirmesiyle program son buldu. Bu keyifli türkülerde İmparator ve diğer konuklar da eşlik etti. Yalnız “Aslanım Eller” türküsünden “Kaşların Karasına” türküsüne tam bağlanacakken performans ortasında reklama gidilmesi hiç şık bir durum olmadı. Programların “Hayde” ya da “Kara Üzüm Habbesi” ile bitmesi yerine bu tarz potporilerle bitmesi çok daha güzel ve keyifli oldu.

Genel Değerlendirme

Son bölümlerde kaliteli konukların gelmesi müziğin bol sohbetin az olduğu programlar olmasını sağlıyor ve izleyici nezdinde daha keyifli bir program oluyor.

Parçalar

 • 01 – Seherde Uyanasan
  Söz – Müzik: Abdullah BALAK
 • 02 – Urfa’ya Paşa Geldi – Kızlar (Konuklar ile…)
  Urfa’ya Paşa Geldi
  Yöre: Van
  Kaynak Kişi: Hamdi POLATOĞLU
  Derleyen & Notaya Alan: Mustafa HOŞSU
  Kızlar
  Kaynak Kişi: Mehmet Ahmet ERBİLLİ
  Derleyen: İbrahim TATLISES
 • 03 – Aşıksın (Niran Ünsal ile…)
  Söz: Selahattin SARIKAYA
  Müzik: Aydın AYDINLIK
 • 04 – Ahlat’ın Başındayım – Şemmame – Delalım
  Ahlat’ın Başındayım
  Söz – Müzik: Anonim
  Şemmame
  Söz: İbrahim TATLISES
  Müzik: Anonim
  Delalım
  Söz – Müzik: Anonim
 • 05 – Potpori (Tüm Konuklar ile…)
  Aslanım Eller (Seher Vakti Çaldım Yarin Kapısını)
  Söz: Agahi Baba
  Müzik: Neşet ERTAŞ
  Kaşların Karasına
  Söz – Müzik: Neşet ERTAŞ
  Nar Tanesi
  Söz – Müzik: Neşet ERTAŞ
  Bağa Gel Bostana Gel
  Söz: Neşet ERTAŞ
  Müzik: Yusuf DEVECİ

Haberin bir kısmını ya da tamamını yayınlarken sitemiz www.imparatortatlises.com adresini kaynak gösteriniz.

İbrahim Tatlıses Fan Club Yönetimi
www.imparatortatlises.com

2 thoughts on “İbo Show 16.Bölüm Özeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir