İbo Show 20.Bölüm Özeti

İBO SHOW 20.BÖLÜM ÖZETİ (03.04.2021) STAR TV

Sponsor: Mobiliyum İnegöl Mobilya AVM
Yapım:Global Medya & Poll Production by Polat Yağcı
Konuklar: Altay, Buray, Defne Samyeli, Işın Karaca

Geçen haftanın özeti yayınlanmadı bu hafta. Geçmiş bölümlerden karma bir özet yayınlandı. Yalnız özet geçen haftalara göre çok uzundu. Daha önce de belirttiğimiz gibi İbo Show bir dizi film mantığıyla değil de müzik eğlence programı mantığıyla yönetilmeli. Dolayısıyla bu kadar uzun özetlere gerek yok.

Özet ve ‘Birazdan…’ların ardından yeni bölüm başladı ve İmparator Altay’ı davet etti sahneye. Altay sözü müziği Mustafa Erdoğan’a ait ‘Kalp Gözüm’ ve sözü müziği kendisine ait ‘Yok Ya’, ‘Sensizim’ ve ‘Var Ya’ adlı şarkılarla çıktı. ‘Var Ya’ parçasına İmparator’un da eşlik etmesi dikkatlerden kaçmadı. Daha önce Berkay’ın konuk olduğu programda da belirtmiştik, Bir solist için 4 parça art arda çok fazla.

Altay’ın ardından İmparator Işın Karaca’yı davet etti. Işın Karaca sözü müziği Vedat Yıldırımbora’ya ait ‘Dert Bende Derman Sende’ ve sözleri Yılmaz Tatlıses’e müziği Burhan Bayar’a ait ‘Mavi Mavi’ adlı şarkılarla çıktı. Işın Karaca’nın ardından İmparator ile Işın Karaca arasında keyifli bir sohbet başladı. İmparator gelen tüm solistlere eşlik eden muhteşem orkestrası için alkış istedi. Bunun üzerine Işın Karaca da bu usta müzisyenlerle tam 20 yıldır albüm yaptığını ve bu 20 yıl içerisinde yaptığı 10 albüm yaptığını belirttikten sonra ilk tanındığı dönemler çıktığı en büyük programın İbo Show olduğunu da ekledi. İmparator da İbo Show’un birçok kişiye ev sahipliği yaptığını; ancak bazılarının bunu inkar ettiğini söyleyerek göndermede bulundu. Tabi bu göndermenin kime gittiğini biz ve İmparator’un yakın hayranları gayet iyi biliyor. Bu keyifli sohbetin ardından İmparator Buray’ı davet etti. Buray da ‘Sen Sevda Mısın?’ ve ‘Mecnun’ adlı şarkılarla çıktı.

Konuk Buray olunca ister istemez söz Kıbrıs’a geldi. İmparator da Kıbrıs’a yüzlerce defa gittiğini ve orada çok sevildiğini ifade etti. Anne tarafından Kıbrıslı olan Işın Karaca da ‘Seni orada çok seviyoruz.’ diyerek bu durumu onayladı.

Defne Samyeli

İmparator Defne Samyeli’yi davet etti. Defne Samyeli ‘Düşünme Hiç’ adlı şarkıyla çıktı. Defne Samyeli’yi daha çok sunucu kimliğiyle tanıyorduk; ancak daha 7 yaşındayken TRT Çocuk Korosu’nda olduğunu öğreniyoruz. Ardından ‘Birazdan…’ geldi ekranlara ve daha sonra İmparator sözü müziği Arif Sağ’a ait ‘Sarhoş’ adlı şarkıyı okudu. Ardından ‘Işın Karaca ile İbo Show Nostalji’ adlı VTR geldi ekranlara. VTR’nin ardından Işın Karaca sözü müziği Selami Şahin’e ait ‘Seni Sevmediğim Yalan’ı okudu. Finalinde İmparator’un ‘Yalaaannn…’ diye final yapması ekran başındakilere adeta bir müzik ziyafetti yaşattı.

Işın Karaca sözü müziği Kayahan’a ait ‘Allah’ım Neydi Günahım’ı okudu. İmparator da yer yer eşlik etti kendisine. Bugün ölüm yıldönümü olan Kayahan’ı rahmetle ve özlemle anıyoruz.  Her programda İbo’nun her anons ettiği sanatçıyı anan yapım ekibi Kayahan’ın tam da ölüm yıldönümünde Kayahan’ı anmaması büyük talihsizlik. Bugünü özel olarak hatırlamayabilirler; ancak bir Kayahan şarkısının ardından bir Kayahan VTR’si gelseydi taş gediğine konmuş olacaktı. Ardından Buray ‘Deli Kız’ adlı şarkıyı okudu. Ardından İmparator İbrahim Tatlıses ile Altay’ın Bodrum dönemlerinde beraber çalıştıklarından bahsettiler ve ‘Altay ile İbo Show Nostalji’ adlı VTR geldi ekranlara. VTR sonrası Altay ‘Yolcu Yolunda Gerek’, ‘Gülüm Benim’, ‘Sarışınım’, ve ‘Onu Alma Beni Al’ adlı şarkıları peş peşe okudu.

Defne Samyeli’nin oyunculuğuyla ilgili video geldi ekranlara ve yıllar önce İmparator’u konuk aldığı programdan bir kesit de geldi ekranlara ve Defne Samyeli sözleri Sezen Aksu’ya müziği Merhum Atilla Özdemiroğlu’na ait ‘Yeter’ adlı şarkıyı okudu ve reklama gidildi. Reklam dönüşü İmparator ‘Adana’ya Kar Yağmış’ ve ‘Adana’ya Gel Gidek’ adlı eserleri peş peşe okudu. Ardından Işın Karaca ‘Yetinmeyi Bilir Misin?’ adlı şarkıyı okudu. Burada usta Vokal Belgin Tunçbilek de eşlik etti kendisine. Ardından Buray ‘Sahiden’ ve ‘Seni Sevmiyorum Artık’ adlı şarkıları peş peşe okudu. Buray şarkılarını okuduktan sonra İmparator’un daha da önce anlattığı Kıbrıs’taki trafik kazası anısını hatırlatması üzerine İmparator tekrar anlattı ve Altay ‘Sanırım’ adlı yeni şarkısını okudu.

Altay Potporileri ile Geceye Damga Vurdu

Altay yeni şarkısı ‘Sanırım’ın ardından ‘Gönül Dağı’ ve ‘Yalan Dünya’ adlı Neşet Ertaş klasiklerini peş peşe seslendirdi. Hemen ardına ‘Leylim Ley’ ve ‘Ben de Özledim’i bağladı. ‘Leylim Ley’i okurken İmparator da eşlik etti, hatta finali birlikte yaptılar. Altay ‘Leylim Ley’in arkasına ‘Ben de Özledim’i bağladı. İbo Show’da yine aynı şey yapıldı ve potpori arasında reklam verildi. Daha önce de defalarca yapılan bu durumun bir an önce düzeltilmesi dileğiyle. Altay’ın ardından İmparator ‘Ağlama Yar Ağlama’ ve ‘Ağrı Dağı (Cano Cano)’ adlı eserleri peş peşe okudu.

Defne Samyeli ‘Geceler’ ve ‘Bir de Bana Sor’ adlı eserleri peş peşe okudu. Defne Samyeli’nden sonra Buray ‘Deli Divane’ ve ‘Kabahat Sende’ adlı eserleri peş peşe okudu; ancak Buray okumadan önce şarkının adını ‘Kabahat Bende’ olarak belirtmişti ve MESAM’da da öyle kayıtlı olmasına rağmen programda ‘Kabahat Sende’ olarak yazıldı. Buray her konserde bir totem haline getirdiği kırmızı ayakkabılarından bahsetti ve İmparator ‘Kırmızı olsun on lira fazla olsun.’ diyerek Mega Show yıllarına gitti ve konu Mega Show olunca ister istemez söz Rasim Öztekin’e geldi. Bu vesileyle kısa bir süre önce kaybettiğimiz Rasim Öztekin rahmetle anıldı ‘Birazdan…’ geldi ekranlara ve reklama gidildi. Reklam dönüşü Işın Karaca ‘Serçe’ adlı eseri okudu. Ardından Altay’ın ‘Erik Dalı’, ‘Şinanari’, ‘Antep’in Hamamları’ ve ‘Eşarbını Yan Bağlama’ eserlerini peş peşe okuması, İmparator ve diğer konukların da eşlik etmesiyle program finali yapıldı.

Parçalar

 • 01 – Var Ya (Altay’a eşlik etti)
  Söz – Müzik: Altay
 • 02 – Sarhoş
  Söz – Müzik: Arif SAĞ
 • 03 – Seni Sevmediğim Yalan (Işın Karaca okurken İmparator finalini yaptı)
  Söz – Müzik: Selami ŞAHİN
 • 04 – Allah’ım Neydi Günahım? (Işın Karaca’ya eşlik etti)
  Söz – Müzik: Kayahan
 • 05 – Adana’ya Kar Yağmış -Adana’ya Gel Gidek
  Adana’ya Kar Yağmış
  Söz – Müzik: Cemil CANKAT
  Makam: Uşşak
  Notalayan: Salih TURHAN
  Adana’ya Gel Gidek
  Söz – Müzik: Ali LİMONCU
 • 06 – Leylim Ley (Altay’a eşlik etti)
  Söz: Sabahattin Ali
  Müzik: Zülfü LİVANELİ
 • 07 – Ağlama Yar Ağlama – Ağrı Dağı (Cano Cano)
  Ağlama Yar Ağlama
  Yöre: Diyarbakır
  Kaynak Kişi: Celal GÜZELSES
  Notaya Alan: Mehmet ÖZBEK
  Ağrı Dağı (Cano Cano)
  Söz – Müzik: Çoban Ali
 • 08 – Potpori (Erik Dalı – Eşarbını Yan Bağlama)
  Erik Dalı
  Söz – Müzik: Anonim
  Eşarbını Yan Bağlama
  Söz – Müzik: Anonim

Metnin tamamını ya da bir bölümünü paylaşırken sitemiz www.imparatortatlises.com adresini kaynak gösteriniz.

İmparator Tatlıses Fan Club
www.imparatortatlises.com

One thought on “İbo Show 20.Bölüm Özeti

 1. Programı İbo’nun açması lazım, Konuk durumunada el atılması lazım. İmparator canlı yayın mesajı da verdi. Güzel günler göreceğiz inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir