İbo Show 5.Bölüm Özeti

İbo Show 5.Bölüm (12.12.2020) Star Tv

Tarih: 12.12.2020 Cumartesi
Saat: 20:00
Kanal: Star TV
Konuklar: Gülben Ergen, Mustafa Üstündağ, Nilgün Belgün, Serdar Ortaç
Yapım: Global Medya & Poll Production by Polat Yağcı

Özetler

İkinci bölümden itibaren neredeyse 1 saat süren İbo Show özetleri maalesef devam ediyor. İlk günlerde maçların saatiyle çakışmasına yormuştuk olayı; ancak ne olursa olsun bu özet yayınlama işinden vazgeçilmeli. “Geçen hafta ne yapmıştık?” diye kısa bir VTR girebilir; ancak 1 saate yakın bazen de 1 saati aşkın özet yayınlanması izleyiciyi sıkıyor; çünkü eskisi gibi imkansızlıkların olduğu bir dönemde değiliz. İnsanlar bir hafta boyunca bu bölümü zaten sosyal medyadan tekrar tekrar izliyor. Bir de tv.de görünce ister istemez izleyicinin enerjisini düşürüyor. Ayrıca İbo Show bir müzik eğlence programı, dizi mantığıyla bu kadar uzun özet yayınlamanın doğru olmadığını düşünüyoruz.

Özet Biter Program Başlar

Uzun özet bittikten sonra yeni İbo Show’larda klasikleşen açılış gerçekleşir. İbrahim Tatlıses her zamanki gibi Cano’yla açar programı. Eski İbo Show’lardaki gibi hareketli bir türküyle açmasını ümit ediyoruz.

Serdar Ortaç

İmparator’un anonsuyla Serdar Ortaç “Şeytan” adlı parçayla sahneye çıktı. Orkestrada Covid-19 nedeniyle karantinada olduğu günlerde Motor Ali Yılmaz’ın yerine Osman Tokmak eşlik ediyordu. Motor Ali abimizi tekrar sağlıklı bir şekilde ekranlarda görmek bizleri mutlu etti. Ayrıca Serdar Ortaç konuk olduğundan muhtemelen klarnet ustası Kirpi lakaplı Bülent Altınbaş’ı orkestrada görmek ayrı bir keyif. Şarkıdan sonra İmparator ve Serdar Ortaç keyifli bir muhabbete koyuldu. Ayrıca Serdar Ortaç sağlık sorunları olmasına rağmen İbo Show’a geldiği için İmparator İbrahim Tatlıses kendisine teşekkür etti.

Nilgün Belgün

İmparator ve Serdar Ortaç keyifle muhabbet ederken Nilgün Belgün programa dahil oldu. 2.bölümden itibaren müzisyen olmayan konuklar sahneye çıkarken Sendur Güzelel’in bizim de severek dinlediğimiz bestesi çalınıyor. Bu beste Asena’nın kasetinde “Sendur” adıyla yer almıştı. Ayrıca Tatlıses Kebap reklam müziği ve bir dönem de İbo Show jenerik müziği olarak da kullanılmıştı. Ardından oyuncu Mustafa Üstündağ davet edildi. İmparator ve Mustafa Üstündağ arasında “Kutsal Damacana” filmiyle ilgili uzun ve keyifli bir muhabbet başladı.

Gülben Ergen

Keyifli sohbetin ardından Gülben Ergen sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait “Yansın Bakalım” adlı şarkıyla programa dahil oldu.

Bulamadım

İmparator İbrahim Tatlıses’in 2007 yılında Haldun Dormen ile çektiği ve yayınlanmayan “Bulamadım” dizisiyle ilgili Nilgün Belgün set anılarını anlattı. Bu dizi geçen hafta da Gonca Vuslateri tarafından dile getirilmişti. Haftalardır bahsedilen diziden en azından bir kesit yayınlansaydı izleyenlerin merağı bir nebze de olsa giderilebilirdi. Ardından Serdar Ortaç vtrsi yayınlandı. Fragman yayınlanırken yaptığımız tahminlerde Serdar Ortaç’ın “İbrahim Tatlıses’e de Serdar şarkısı okuttum ya.” dediği “Bilsem Ki…” videosunun yayınlanacağını yazmıştık ve bu tahminimizde yanılmadık. Serdar Ortaç’ın “Ayez Hanım” türküsünü istemesi üzerine kısa da olsa İmparator seslendirdi. Duygusal anlarında yaşandığı bu sırada Gülben Ergen vtrsi ekranlara geldi.

Elif Ada Tatlıses Stüdyoda

İmparator’un son çocuğu dünyalar Tatlıses Elif Ada Tatlıses de stüdyodaydı. Bunu zaten haftaiçi sosyal medya paylaşımlarından görmüştük. Aynı zamanda bir YouTube kanalı da olan Elif Ada’nın YouTube videolarında da bu anları izlemiştik.

Murat Çobanoğlu

İbo Show yıllardır müzik eğlence programı olmasının yanı sıra aynı zamanda kültür sanat hizmeti de veriyor. Bu nedenle programda Murat Çobanoğlu vtrsi yayınlandı. Ardından yapılan keyifli bir muhabbetin ardından Mustafa Üstündağ ile İmparator “Fincanın Etrafı” türküsünü okudular. 2.bölümde Kubat’ta yaşadığımız sıkıntıyı bu programda Mustafa Üstündağ’da yaşadık. Program konukları uyumlu olmadığı zaman illaki biri muhabbetin dışında kalabiliyor.  Muhabbetin ardından yine tahminlerimiz arasında yer alan İmparator ve Gülben Ergen’den “Haydi Söyle” düeti geldi. Ardından Nilgün Belgün vtrsi ekranlara geldi. Ardından Kodes ve Mustafa Üstündağ düeti olan “Yanına Kalmaz” adlı rap şarkı playback olarak seslendirildi. Daha sonra Gülben Ergen sözü ve müziği Serdar Ortaç’a ait “Yarı Çıplak” adlı şarkıyı okudu. Serdar Ortaç’ın da peş peşe şarkılar okuması üzerine İmparator “Hayde” isimli şarkıyı seslendirdi. Ardından Mustafa Üstündağ vtrsi ekranlara geldi. Ardından İmparator 70’li yıllarda plağa da okuduğu “Züleyha” adlı türküyü seslendirdi.

Stüdyoda Duygusal Anlar

İmparator 9 yıl boyunca daha önce yaptığı nağmeleri yapamam utancıyla şarkı söylemediğini ifade ederken kızı Elif Ada’ya dönüp “Beni seviyor musun?” diye sordu. Olanlar da zaten bu anlardan sonra oldu. İmparator “Kötü zamanda doğdu.” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. İlk bölümden beri ağlatılmamaya çalışılan adam bu program oldukça duygusal anlar yaşadı. Hadi bu anlar yaşandı diyelim, program sonuçta bant çekimi. Montajda atılabilirdi. Hadi atılmadı diyelim, alttan “Fırat” türküsünün giriş kısmı verilerek duygunun üstüne tuz biber ekildi. Bir de echo eklenince belki rating almıştır; ama İmparator İbrahim Tatlıses hayranlarını derinden üzmüştür. İbrahim Tatlıses değil miydi onca yıllık dostu Aydemir Akbaş’a “Düşmanları sevindirme Aydemir, gülelim.” diyen. Geçtiğimiz program Osman Yağmurdereli olayı, bu program da bu anlar zaten sağlık problemleri olan İmparator’a duygusal anlamda fazla bir yük bizce. Umarız önümüzdeki bölümlerde bu ricamız dikkate alınır da İmparator’u hep keyifli görürüz. Bu görmeyi istemediğimiz anlardan sonra İmparator hemen “Ben Yetim” adlı şarkıya geçti. Bu şarkıda usta vokal Belgin Tunçbilek eşlik etti kendisine. Keşke bu duygusal anların hemen peşine bağlanmasaydı şarkı. Bu duygu yüklü şarkıda Motor Ali Yılmaz akustik bağlama kullansaydı daha iyi olurdu düşüncesindeyiz. Yine de işi ustalara bırakıyoruz. Ardından her hafta klasikleşen “Kara Üzüm Habbesi” geldi İmparator’dan. Yalnız finaldeki tiz ekranları başında izleyenleri adeta mest etmiştir. Ardından tekrar Gülben Ergen vtrsi ekranlara geldi. Hadi eski İbo Show’lar ve İmparator’un dizi ve klipleri tamam da gelen konukların İmparator ile ilgisi olmayan videolarının verilmesi tekrar gözden geçirilebilir. Ayrıca “Fırat” vtrsinin yayınlanması da tahminlerimiz arasındaydı. Vtr ile bağlantılı keyifli bir sohbetin ardından Gülben Ergen “Yalnızlık” adlı şarkısını seslendirdi. Şarkıdan sonra Nilgün Belgün vtrsi ekranlara geldi. Sonrasında da Mustafa Üstündağ vtrsi yayınlandı. Ardından konuklar arasında yapılan muhabbete söz dönüp dolaşıp oğlu İdo’ya geldi. İmparator önümüzdeki bölümlerde İdo’yu da programa çağıracağını söyledi. Ardından konuklarla “Mardin Kapısından Atlayamadım” türküsünü seslendirdi. Program finali yine konuklarla beraber okunan “Tren Gelir Hoş Gelir” adlı türküyle yapıldı.

Jenerik

Her bölüm sonunda kayan yazı olarak emeği geçenlerin yer aldığı jenerikte eski İbo Show’larda vokallerden sazlara kadar herkesin ismi yer alırdı. Yeni İbo Show’larda bu yok. Bu durumun da dikkate alınmasını temenni ediyoruz.

Parçalar

 • Fincanın Etrafı (Mustafa Üstündağ ile…)
  Kaynak Kişi: Celal GÜZELSES
 • Haydi Söyle (Gülben Ergen ile…)
  Söz – Müzik: İbrahim TATLISES
 • Hayde
  Söz – Müzik: Anonim
 • Züleyha
  Söz – Müzik: Çetin ÖZDEMİR
  Makam: Uşşak
  Notalayan: Salih TURHAN
 • Ben Yetim (Belgin Tunçbilek ile…)
  Söz: Nizamettin ARİÇ
  Müzik: Burhan BAYAR
 • Kara Üzüm Habbesi
  Söz – Müzik: Mehmet ŞERBETÇİ
  Makam: Uşşak
  Notalayan: Salih TURHAN
 • O Yârimin Damından Hoplayamadım (Murat Gil)
  Kaynak Kişi: Celal GÜZELSES
  Yöre: Diyarbakır
  Notalayan: Mehmet ÖZBEK
 • Tren Gelir Hoş Gelir
  Derleyen: Mustafa ÖZGÜL
  Yöre: Malatya

Haberi yayınlarken sitemizi kaynak gösteriniz.

One thought on “İbo Show 5.Bölüm Özeti

 1. İmparator İbrahim Tatlıses her hafta daha güçlü bir moral ve motivasyon ile karşımıza çıktığı için mutlu oluyoruz. Herşey bu kadar güzel ve gelişme sürecinde olumlu ilerliyor iken, derin bir üzüntü içinde “kötü zamanda doğdun, beni affet kızım” dediği anın yayınlanmasını izledik. Sayın Mehmet Çağlar Konca bey size katılıyor ve ekliyorum “Reyting” uğruna imparator imajını bozmamak gerektiğini ve düşmanları sevindirmenin gereği olmadığını düşünüyorum. İmparatorun Altın ufağım dediği Elifi de Allah anasına babasına bağışlasın İnşAllah, çok tatlı. Sözlerimi Hz. Mevlânâ’nın efsane cümlesiyle bitirmek istiyorum. “Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için sadece yaprak döktük.” Saygılarımla Uğur Karakoyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir